THY Teknik Lise Önlisans Lisans Personel Alımı İş İlanları Açıklandı

THY Teknik Lise Önlisans Lisans Personel Alımı İş İlanları Açıklandı

Türk Hava Yolları THY bünyesinde THY Technic tarafından yeni kadrolara personel alımı iş ilanları açıklandı. THY teknik personel alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

THY Technic bünyesinde yeni kamu iş ilanlarına dair başvurular açıklandı. THY teknik personel alımında “Uçak Boya Personeli, Tahribatsız Muayene (NDT) Teknik Destek Personeli, Uçak Bakım Teknisyeni” kadroları var. Tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu haberimizde hazırladık.

Uçak Boya Personeli alımı şartları

Başvuru için bu bölümlerden mezun olmak gerekiyor: Meslek Yüksek Okulların: Boya Teknolojisi, Oto Boya ve Karoseri; Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; Boya Üretimi ve Uygulama, Otomotiv Boya Teknolojisi mezunu olmak gerekiyor.

T.C. vatandaşı olmak, adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, 1 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak, daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, tehlikeli işlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, A1 düzeyinde İngilizce bilmek gerekiyor.

Tahribatsız Muayene (NDT) Teknik Destek Personeli alımı şartları

Üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinden en az önlisans derecesinde mezun olması gerekiyor: Tahribatsız Muayene, Fizik, Kimya, Matematik ve İstatistik.

Başvuru nitelikleri: T.C. vatandaşı olmak, adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, 1 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak, daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, tehlikeli işlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, A2 düzeyinde İngilizce bilmek gerekiyor.

Uçak Bakım Teknisyeni alımı şartları

Başvuru için Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin lisans mezunu olması gerekiyor: Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Bakım ve Onarım, Uçak Elektrik-Elektronik, Havacılık Elektrik ve Elektroniği.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.