Ticaret Bakanlığına Yeni Memur Alımları Yapılacak! Kadrolu 8-9. Dereceler

Ticaret Bakanlığına Yeni Memur Alımları Yapılacak! Kadrolu 8-9. Dereceler

Ticaret Bakanlığı tarafından güncel personel alımı başvuruları alınacak. Kadrolu memur alımı başvuru tüm detaylarını hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Bakanlık Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 8 ve 9. Derece kadrolara 60 kadrolu memur alımı yapacak. Ticaret Bakanlığı tarafından “Ticaret Uzman Yardımcılığı” alımı için başvurular alınacak. 60 kadroya dair tüm detayları ve süreci bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte detayların yer aldığı haberimiz.

Ticaret Bakanlığı memur alımı şartları

Başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak,35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS’den en az 70 ve üzeri puan almak, YDS’den de Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinden en az “C” seviyesi puanı olmak gerekiyor.

Ticaret Uzman Yardımcısı alımı mezuniyetler-kontenjanlar

Başvuru için “siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri” mezunları başvurabilir. İşte kontenjanlara dair detaylar:

10 İktisat, 10 Hukuk, 10 Mühendislik ve Teknik Bölümler (Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Yazılım Mühendisliği),

5 İşletme, 5 Kamu Yönetimi, 5 Maliye, 5 Uluslararası İlişkiler, 4 İstatistik, 3 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, 3 Ekonometri mezuniyetinden kontenjan var.

Kadrolu memur alımı başvuru süreci nasıl olacak?

Ticaret Bakanlığı bünyesinde kadrolu 60 memur alımı için başvuru iş ve işlemleri Haziran ayında başlayacak. Adaylar 2-12 Haziran 2023 tarihlerinde başvurularını yapacaklar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum