TÜBİTAK Güncel Tekniker Teknisyen Memur Personel Alımı Başvurusu Alıyor

TÜBİTAK Güncel Tekniker Teknisyen Memur Personel Alımı Başvurusu Alıyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumuna güncel tekniker, teknisyen, memur, uzman personel alımı başvuruları alınıyor. Gerekli şartları ve tüm detaylar bu yazımızda.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı “TÜBİTAK” yeni TEKNİKER, TEKNİSYEN, MEMUR ve UZMAN PERSONEL alımı başvuruları alınıyor. TÜBİTAK’ta çalışmak için gerekli tüm şartları ve süreci KAMU PERSONELİ ALIMI olarak bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Başvuru için adayların T.C. Vatandaşı olması, kamu haklarından yasaklanmamış olması ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmaması ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmaması şartları var. Ayrıca adayların askerlikle ilişiği olmaması ile 1 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olması şartları var.

Güncel personel alımı başvuru mezuniyetleri nelerdir?

2 Uzman Yardımcısı alımına başvuru için Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümü mezunları başvurabilir.

1 Uzman alımına başvuru için İktisat, Ekonomi, İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Maliye, Ekonometri, İstatistik, Aktüerya Bilimleri veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunları başvurabilir.

1 Teknisyen ve Tekniker alımına başvuru için Elektrik Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik bölümü mezunları başvurabilir.

1 Teknisyen ve Tekniker alımına başvuru için Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Otomasyon, Mekatronik, Makine, Bilgisayar Destekli Tasarım bölümü mezunları başvurabilir.

2 Koruma memuru alımına başvuru için önlisans mezunları başvurabilir.

TÜBİTAK personel alımları başvuru süreci

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu TÜBİTAK personel alımlarına başvuru için adaylar gerekli iş ve işlemleri 15 Mayıs’a kadar yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.