VGM Sözleşmeli 90 Kamu Memur Alımı! 23 Şehir Güncel Başvurular

VGM Sözleşmeli 90 Kamu Memur Alımı! 23 Şehir Güncel Başvurular

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bünyesinde 23 şehirde olmak üzere 90 güncel memur personel alımı başvuruları alınıyor. Başvuru süreci, şartlar ve tüm detaylar bu yazımızda.

Vakıflar Genel Müdürlüğü “VGM” namına güncel 90 kamu memur alımı başvuruları alınıyor. “Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon” illeri için olacak atamalara dair tüm detaylar bu haberimizde.

Sözleşmeli personel alımı genel şartları nelerdir?

Başvuru için adayların 657 DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması, 18 yaşını tamamlamış 35 yaşını doldurmamış olması, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekiyor. Ayrıca KPSS’den tüm ünvanlarda en az 70 puan şartı var.

Kamu memur alımı kontenjanları-nitelikleri nelerdir?

“Şehir Plancısı, Müze Araştırmacısı, Mimar, Avukat, Veteriner Hekim, Büro Personeli, Mühendis (Ziraat), Mühendis (Makina), Mühendis (İnşaat), Mühendis (Harita), Mühendis (Elektrik)” personel alımı nitelikleri şu şekildedir:

Elektrik Mühendisi alımı için Mühendislik fakültelerinin Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans mezunu olmak şartı var.

Harita Mühendisi alımı için Mühendislik fakültelerinin Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans

İnşaat Mühendisi alımı için Mühendislik fakültelerinin İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak şartı var.

Makine Mühendisi alımı için Mühendislik fakültelerinin Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği veya Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans mezunu olmak şartı var.

Ziraat Mühendisi alımı için Mühendislik fakültelerinin Ziraat Mühendisliği lisans mezunu olmak şartı var.

Mimar alımı için Mimarlık lisans mezunu olmak şartı var.

Şehir Plancısı alımı için Şehir ve Bölge Planlama lisans mezunu olmak şartı var.

Müze Araştırmacısı alımı için Sanat Tarihi lisans mezunu olmak şartı var.

Avukat alımı için Hukuk lisans mezunu olmak şartı var.

Veteriner Hekim alımı için Veteriner lisans mezunu olmak şartı var.

Büro Personeli alımı için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası ve Halkla İlişkiler bölümü ile Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans mezunu olmak şartı var.

Büro Personeli (1) alımı için Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans mezunu olmak şartı var.

Büro Personeli (2) alımı için Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans mezunu olmak gerekiyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü memur alımı başvuru süreci

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 90 memur alımı için başvurular online olarak yapılabilecek. Adaylar 25 Ağustos 2023 tarihine kadar yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.